SERWIS SAMOCHODÓW HYBRYDOWYCH

serwis hybryd

Każdy wie, że samochody hybrydowe różnią się znacząco od samochodów z tradycyjnym silnikiem spalinowym. Ale czy wszyscy zdają sobie sprawę że ich naprawa i serwis wymagają zupełnie odmiennego podejścia i uprawnień?

Rozwój technologii i motoryzacji cały czas idzie do przodu, a co za tym idzie po drogach porusza się coraz więcej samochodów hybrydowych. My również nie stoimy w miejscu i szkolimy się
w zakresie obsługi oraz naprawy samochodów hybrydowych.

NAPRAWA i SERWIS SAMOCHODÓW HYBRYDOWYCH (Ursynów / Wilanów)

Czy każdy może serwisować samochody hybrydowe?

Na terenie Warszawy i okolic funkcjonuje bardzo wiele zakładów mechanicznych. Jednak nie każdy z nich może podjąć się serwisu samochodów z napędem hybrydowym. Przede wszystkim mechanik który naprawia tego typu samochody powinien posiadać uprawnienia wydane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) do 1 Kv. Same jednak uprawnienia nie wystarczą, potrzebne jest jeszcze specjalistyczne szkolenie w zakresie naprawy silników hybrydowych. Dlatego decydując się na naprawę swojego samochodu powinieneś powierzyć go w ręce profesjonalistów.

Czym jest samochód hybrydowy?

Napęd hybrydowy to połączenie dwóch napędów (elektrycznego i spalinowego w jednym samochodzie). Oba te napędy mogą działać zarówno naprzemiennie jak i równocześnie zależnie od modelu. W większości jednak przypadków napęd elektryczny odpowiada za najmniej ekonomiczne momenty jazdy jak ruszanie i przyspieszanie, a silnik spalinowy wspomaga elektryczny przedłużając jego żywotność w porównaniu do samochodów wyłącznie elektrycznych.

Dlaczego warto serwisować u nas swój samochód?

Samochody z napędem hybrydowym cieszą się dużą popularnością ponieważ koszty ich eksploatacji są niższe niż przy tradycyjnych silnikach. Dzieje się tak ponieważ większość samochodów hybrydowych nie posiada wielu elementów które zużywają się w czasie jazdy takich jak koło dwumasowe, rozrusznik, alternator czy turbina. Dodatkowo część energii wykorzystywanej przy delikatnym hamowaniu jest odzyskiwana i wykorzystywana do ładowania akumulatorów. Serwisowanie swojego samochodu w zakładzie specjalizującym się w naprawie samochodów hybrydowych da Ci pewność, że naprawa zostanie przeprowadzona w sposób prawidłowy i nie zaszkodzi Twojemu samochodowi bardziej niż pomoże, co z kolei narazi Cię na dodatkowe, dużo większe koszty związane z przywróceniem auta do poprzedniego stanu.

Potrzebujesz naprawić swoją hybrydę? Zapraszamy: Loma Serwis – Naprawa i Serwis Samochodów Hybrydowych.

Awaria hybrydy?

Nie ryzykuj – postaw na fachowców !

Masz problem ze swoim autem hybrydowym?
Zadzwoń lub napisz – pomożemy w każdym przypadku !